Muuseum Kase Antsu võrgukuur

Kase Antsu võrgukuuri näol on säilinud terviklik kaluri võrgukuur, kus eksponeeritakse kalavõrke, kaluri töövahendeid ning rõivaid nõukogude ajast ning 21. sajandi algusest. Üleval on ka fotod Lohusalu külast ning kaluritest. Ajutiste näituste ruumis on suviti erinevad näitused Lohusalu ja kalanduse ajaloost.

Muuseumituba on avatud etteteatamisel. Sissepääs tasuta.

Hans Migur (1932-2007), tuttavatele lihtsalt Kase Ants, oli kalur ja elas Lohusalu külas terve oma elu. Ants oli sõbralik mees, keda kõik ümberkaudsed teadsid ja tundsid ning kes ikka teadis rääkida mõnd huvitavat lugu kas Lohusalu külast ja ümberkaudsetest inimestest või imelistest juhtumistest Paldiski sõjaväelastega. Ikka alatasa ettepoole kaldu istudes, küünarnukid põlvedele toetumas, pilk enda ees.

Praeguseni säilinud võrgukuuri ehitas Ants omale 1980ndate aastate alguses. Võrgukuur on kaluri elu lahutamatuks osaks. Seal hoiab ta oma võrke, kaste ja muud vajalikku, sekka viinapudelitki. Võrgukuur on kaluri pelgupaik, kuhu teistel asja ei ole. 

Meri võttis Antsu 2007. aastal ja tema võrgukuur on sellest ajast peale puutumatuna seisnud. See võrgukuur on õigupoolest üks lihtne kuur puukuuri kõrval, kuid talletab endas mälestusi pea kolmekümne aasta jagu ning sealsed esemed räägivad oma lugu. Antsu lugu.